DSC 1332

13 marca 2018 r. reprezentantka naszej Biblioteki uczestniczyła w konferencji zatytułowanej „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polityce społecznej”, którą zorganizowała Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Konferencja była częścią cyklu debat poprzedzających referendum konsultacyjne ws. ustawy zasadniczej.

Szkolenie Nukat

W dniach 26 luty - 6 marca bibliotekarze z Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym współpracy czynnej, polegającej na wprowadzaniu danych do bazy Nukat - Katalogu zbiorów polskich bibliotek naukowych.

Okładka książki Wrocławska Madonna

Rafał Dębski – „Labirynt von Brauna”, Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007.
Książka w standardzie DAISY wydana przez Fundację Klucz w 2016 r.
Lektor: Michał Breitenwald Gatunek: sensacja/kryminał z wątkami szpiegowskimi.


Akcja książki toczy się w małym miasteczku Oleśnica pod Wrocławiem, gdzie zostają zamordowane w tajemniczych okolicznościach niezidentyfikowane ofiary. Jedno z takich morderstw próbuje rozwikłać główny bohater komisarz Michał Wroński, będący pracownikiem miejscowej Komendy Policji.

Główna Biblioteka Pracy i Zabezpieczenia Społecznego jest uczestnikiem Krajowej Sieci Partnerów Krajowego Punktu Centralnego EU-OSHA. 28 lutego 2018 r. przedstawiciel GBPiZS wziął udział w spotkaniu KSP KPC, które odbyło się w siedzibie CIOP-PIB w Warszawie. Podczas spotkania dokonano podsumowania działalności Krajowego Punktu Centralnego i Krajowej Sieci Partnerów Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy w 2017 roku. Przedstawiono także plany EU-OSHA na lata 2018-2023 i zaprezentowano założenia, materiały informacyjne i propozycje planu kampanii "Substancje niebezpieczne pod kontrolą". Spotkanie zakończyła dyskusja z udziałem przedstawicieli instytucji i firm zainteresowanych udziałem w zaplanowanej na lata 2018-2019 kampanii.