Szkolenie1

Dnia 16 marca pracownik Działu Zbiorów Pracy i Zabezpieczenia Społecznego uczestniczył w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pt. „Otwarte źródła informacji i wiedzy dla bibliotekarzy oraz czytelników” w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Szkolenie prowadził dr Grzegorz Gmiterek - adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

DSC 1332

13 marca 2018 r. reprezentantka naszej Biblioteki uczestniczyła w konferencji zatytułowanej „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polityce społecznej”, którą zorganizowała Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Konferencja była częścią cyklu debat poprzedzających referendum konsultacyjne ws. ustawy zasadniczej.

Szkolenie Nukat

W dniach 26 luty - 6 marca bibliotekarze z Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym współpracy czynnej, polegającej na wprowadzaniu danych do bazy Nukat - Katalogu zbiorów polskich bibliotek naukowych.