DSC 0007

11 kwietnia Dyrektor Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Justyna Garbarczyk uczestniczyła w konferencji „PRZESZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ” zorganizowanej w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej.

NUKAT logo

Główna Biblioteka Pracy i Zabezpieczenia Społecznego otrzymała prawo do instalacji dwóch dodatkowych licencji oprogramowania klienta VIRTUA na dwóch stanowiskach roboczych. Pozwolą one na obsługę współpracy z katalogiem centralnym NUKAT, z którym nasza Biblioteka współpracuje od lutego 2018 r.  Od teraz GBPiZS korzysta łącznie z trzech licencji.

W katalogu NUKAT zebrane zostały pozycje znajdujące się w zbiorach wielu polskich bibliotek. Dzięki przyznanym nam licencjom, możemy wspólnie z innymi bibliotekarzami katalogować zbiory. W ten sposób użytkownicy katalogu NUKAT zyskują informację o naszych zasobach, a także zasobach innych bibliotek naukowych i akademickich w jednym miejscu. Katalog NUKAT powstał w 2002 r. Dziś współtworzy go ponad 130 bibliotek.

Szkolenie1

Dnia 16 marca pracownik Działu Zbiorów Pracy i Zabezpieczenia Społecznego uczestniczył w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pt. „Otwarte źródła informacji i wiedzy dla bibliotekarzy oraz czytelników” w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Szkolenie prowadził dr Grzegorz Gmiterek - adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

DSC 1332

13 marca 2018 r. reprezentantka naszej Biblioteki uczestniczyła w konferencji zatytułowanej „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polityce społecznej”, którą zorganizowała Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Konferencja była częścią cyklu debat poprzedzających referendum konsultacyjne ws. ustawy zasadniczej.