WTK2018 7

Tegoroczna, 9 edycja Warszawskich Targów Książki 2018 odbywa się na Stadionie Narodowym. W dniach od 17 do 20 maja Warszawa staje się stolicą polskiej literatury. Organizatorzy spotkania, Murator Expo oraz partnerzy specjalni - Institut Francais i Ambassade De France en Pologne, zaplanowali na ten czas wiele wspaniałych atrakcji. Impreza mija pod znakiem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Towarzyszą jej liczne, wyczekiwane wręcz, premiery książek, spotkania z autorami i wydawcami, wystawy oraz specjalnie przygotowane strefy tematyczne poświęcone literaturze kryminalnej, fantastycznej i tematyce górskiej. W trakcie Warszawskich Targów Książki odbywają się także Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

17 maja nasz przedstawiciel, pracownik Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, odwiedził Warszawskie Targi Książki i uczestniczył w towarzyszącej im prezentacji produktów firmy ABE-IPS. Spotkanie skupione było na omówieniu korzyści wynikających z zakupu anglojęzycznych baz książek i czasopism. Omówiono elektroniczne bazy wiedzy – takie jak: Evidence Based Acquisition - Cambridge University Press, OUP Jurnals and Online Products – Oxford University Press oraz McGraw-Hill Education.

Jak co roku Warszawskim Targom Książki towarzyszy wiele innych ciekawych i inspirujących spotkań, wykładów i paneli dyskusyjnych. Bez wątpienia jest to ogromne i spektakularne wydarzenie kulturalne dla miłośników książki polskiej i zagranicznej.

 

WTK2018 5

WTK2018 4