Dział Zbiorów dla Niewidomych GBPiZS poleca nowe ścieżki filmów z audiodeskrypcją. Można je pobrać w Serwisie wypożyczeń on-line DZdN na stronie https://wypozycz.dzdn.pl/

13 filmów przekazało do DZdN Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych "De Facto w ramach projektu „Krajowy Zasób Cyfrowych Filmów z Audiodeskrypcją dla Osób Niewidomych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Cyfrowa. Są to zarówno filmy sprzed lat, klasyki takie jak: "Lot nad kukułczym gniazdem" z 1975 r. (reż. Milos Forman), czy "Szczególny dzień" z 1977 r. (reż. Ettore Scola), jak i zasługujące na uwagę filmy z ostatnich lat, na przykład ekranizacja książki Jojo Moyes "Zanim się pojawiłeś" (reż. Thea Sherrock). Jest to historia ekscentrycznej 26-latki Louisy Clark, mieszkającej w niewielkim angielskim miasteczku. Kobieta ima się różnych zajęć, aby pomóc swojej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa, młodego, bogatego, kiedyś pełnego energii mężczyzny, którego losy zmieniły się całkowicie na skutek tragicznego wypadku.

Kolejne 2 filmy można także – poza możliwością pobrania ścieżek dźwiękowych z Serwisu – wypożyczyć na płytach DVD w wypożyczalni książki mówionej DZdN. Są to filmy: "Milczenie" (reż. Martin Scorsese) i "Klient" (reż. Asghar Farhadi), które miały swoją premierę w 2016 roku.
Polecamy Państwa uwadze wszystkie filmy!