Dnia 2 lutego 2017 r. w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy „Przystanek Książka” odbył się Maraton edycyjny „100 haseł na 100-lecie SBP” przygotowany ramach Wikiprojektu „Biblioteka”. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich z okazji Jubileuszu 100-lecia SBP oraz 15-lecia działalności Wikipedii w Polsce.

Spotkaniu przyświecał cel stworzenia grupy osób, opracowującej i redagującej hasła związane z bibliotekarstwem. Pod fachowym okiem doświadczonych wikipedystów i wikipedystek uczestnicy maratonu mieli możliwość wprowadzania nowych haseł do encyklopedii oraz uzupełniania i weryfikowania już istniejących.

Do grona bibliopedystów i osób wzbogacających zawartość Wikipedii o hasła związane z zagadnieniami ze sfery bibliotekarstwa dołączyły dwie pracownice Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego: Małgorzata Czapalska i Małgorzata Wójtowicz.

Założeniem projektu „Biblioteka” jest lepsze opisanie w Wikipedii zagadnień poświęconych bibliologii, a przede wszystkim stworzenie czy uzupełnienie stu biogramów wybitnych postaci polskiej książki. Listę przygotowała Sekcja historyczno-pamiętnikarska Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Wikipedystą może zostać każdy bez względu na wiek. Największą grupę osób edytujących  hasła stanowią studenci, ale nie brak również dzieci oraz osób starszych. Do Wikipedii można dołączyć w każdej chwili i modyfikować strony, pod warunkiem przestrzegania zasad organizacji.