15 lutego 2017 r. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się debata pt. "Sytuacja osób starszych w Polsce". Spotkanie otworzyła pani minister Elżbieta Rafalska.

Dnia 2 lutego 2017 r. w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy „Przystanek Książka” odbył się Maraton edycyjny „100 haseł na 100-lecie SBP” przygotowany ramach Wikiprojektu „Biblioteka”. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich z okazji Jubileuszu 100-lecia SBP oraz 15-lecia działalności Wikipedii w Polsce.

25 stycznia 2017 r. Główna Biblioteka Pracy i Zabezpieczenia Społecznego zaprezentowała swoje publikacje na stoisku promocyjnym podczas debaty pt.: „Czy polska szkoła uzyska szansę, by nadążyć za rynkiem pracy?”, która odbyła się w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Pracownicy biblioteki przygotowali także zestawienie literatury poświęcone omawianym zagadnieniom. Wykaz dostępny jest online u dołu strony, w zakładce Konferencje.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi nabytkami

1. Pojęcie równowagi prawnej w zbiorowym prawie pracy

2. Zakaz dyskryminacji w prawie pracy

3. Opieka długoterminowa nad osobami starszymi

4. Key labor market indicators

5. Socjalne traktowanie bezrobocia  

6. Profesjologia : nauka o profesjonalnym rozwoju człowieka

7. Polityka społeczna w zmieniającej się rzeczywistości

8. The European Social Charter and the employment relation

9. Między pragnieniem a koniecznością : funkcjonowanie młodych kobiet w rodzinie i pracy

10. Trade unions and non-union employee representation in Europe

11. Work-personal life : between harmony and disintegration

Ponadto polecamy najnowszy numer “Pracy i Polityki Społecznej” (nr 11-12/2016) zawierający analizy artykułów z prasy zagranicznej.